Polska Nagroda Konsumencka 2019

Polska Nagroda Konsumencka 2019

Grudzień to czas podsumowań i wyciągnięcia wniosków na przyszły rok. Które firmy zostały ocenione przez Polaków najwyżej i w 2019 rok mogą wejść z pozycji lidera jakości, a które powinny przepracować niektóre obszary swojego funkcjonowania? Odpowiedzi udziela pierwsza edycja Polskiej Nagrody Konsumenckiej – największego badania jakości produktów i usług w Polsce, przeprowadzonego na podstawie doświadczeń zdobytych na tak wymagających rynkach dóbr konsumpcyjnych jakie są w USA i Niemczech.

Badanie objęło 424 firmy w podziale na 42 branże i 6 sektorów. Każda firma była oceniana w 4 wymiarach: obsługa klienta, stosunek jakości do ceny, innowacyjność, ocena ogólna. Firmy były oceniane przez respondentów, którzy w ciągu ostatniego roku byli ich klientami – zakupili dany produkt lub usługę. Łącznie zebrano 467 822 opinie o firmach.

W każdej branży wyłoniono jednego zwycięzcę – firmę, która uzyskała najlepszy wynik (1  Miejsce) w ramach danej kategorii – oraz kolejne 2 do 4 firm, którym przyznano „Wyróżnienie” (to w zależności do szerokości branży). Można również dokonywać porównań pomiędzy firmami z odmiennych sektorów, gdyż zawsze respondenci odpowiadali na ten sam zestaw wystandaryzowanych pytań.

Wyniki całego badania prezentujemy w poniższej tabeli.

 

Nr.SektorBranżaFirmaObsługa klientaRankingStosunek jakości do cenyRankingInnowacyjnośćRankingOcena ogólnaRanking
1Dom i życieKsięgarnieBookszpan6,3886,5986,7086,698
2Dom i życieKsięgarnieDedalus6,8576,8176,9176,887
3Dom i życieKsięgarnieEmpik7,9817,5817,8917,831
4Dom i życieKsięgarnieKsiążnicaPolska7,3337,1737,1457,175
5Dom i życieKsięgarnieMoleMole7,0267,0167,0167,126
6Dom i życieKsięgarnieNOVA7,0857,1747,2047,233
7Dom i życieKsięgarnieŚwiat Książki7,7027,5727,5227,602
8Dom i życieKsięgarnieTak czytam7,1547,1457,2237,204
9Dom i życieFirmy kurierskieDHL7,7637,6937,6737,742
10Dom i życieFirmy kurierskieDPD7,8027,7527,7427,723
11Dom i życieFirmy kurierskieFedEx7,5277,4077,4377,467
12Dom i życieFirmy kurierskieGLS7,7057,6747,6447,674
13Dom i życieFirmy kurierskieInpost7,8517,8317,8117,791
14Dom i życieFirmy kurierskiePocztex7,5967,4867,4867,496
15Dom i życieFirmy kurierskieUPS7,7147,6357,6357,665
16Dom i życieMarkety budowlaneBricoman6,9076,9276,9876,957
17Dom i życieMarkety budowlaneBricoMarche\7,2867,2467,2067,386
18Dom i życieMarkety budowlaneCastorama7,7817,7517,7517,771
19Dom i życieMarkety budowlaneJula7,4657,3457,3157,415
20Dom i życieMarkety budowlaneLeroyMerlin7,6237,6427,6027,632
21Dom i życieMarkety budowlaneOBI7,6927,5437,5337,593
22Dom i życieMarkety budowlanePSB7,4847,4547,4047,504
23Dom i życieSklepy mebloweAbra6,8586,5986,5586,778
24Dom i życieSklepy mebloweAgata7,3947,1447,2047,254
25Dom i życieSklepy mebloweBodzio7,1166,9776,9277,047
26Dom i życieSklepy mebloweBRW7,4827,2927,3227,392
27Dom i życieSklepy mebloweIKEA7,6217,4717,6617,661
28Dom i życieSklepy mebloweJysk7,4237,2337,2237,313
29Dom i życieSklepy mebloweKler7,1257,0257,1457,075
30Dom i życieSklepy mebloweVOX7,1076,9967,0167,046
31Dom i życieSklepy z grami planszowymialeplanszowki.pl7,2737,2147,2137,224
32Dom i życieSklepy z grami planszowymiAM767,3127,2337,1767,216
33Dom i życieSklepy z grami planszowymiMepel7,3417,3117,3217,351
34Dom i życieSklepy z grami planszowymiplanszomania.pl7,2057,0677,1857,253
35Dom i życieSklepy z grami planszowymiRebel7,1767,1857,1847,225
36Dom i życieSklepy z grami planszowymiTrzy Trolle7,1177,1367,0677,097
37Dom i życieSklepy z grami planszowymixjoy.pl7,2647,2527,2727,282
38Dom i życieAkcesoria domoweBRW7,48107,3677,3887,407
39Dom i życieAkcesoria domoweDuka7,5677,15107,4867,388
40Dom i życieAkcesoria domoweH&M Home7,7157,4557,5657,605
41Dom i życieAkcesoria domoweHome&You7,7547,4947,6347,664
42Dom i życieAkcesoria domoweHomla7,5497,3767,30107,3110
43Dom i życieAkcesoria domoweIKEA7,9617,8417,9617,991
44Dom i życieAkcesoria domoweJYSK7,8827,6437,6827,693
45Dom i życieAkcesoria domoweLeroyMerlin7,8137,6827,6537,752
46Dom i życieAkcesoria domoweTchibo7,6767,2797,3597,369
47Dom i życieAkcesoria domoweZara Home7,5687,2887,4177,416
48Dom i życieCentra handloweAleja Bielany (Wrocław)7,33237,31247,29247,3723
49Dom i życieCentra handloweArkadia7,54117,33237,44167,4417
50Dom i życieCentra handloweAtrium Felicity (Łódż)7,34227,40177,37217,4319
51Dom i życieCentra handloweAtrium Targówek7,54127,42157,46137,4220
52Dom i życieCentra handloweAvenida (Poznań)7,47197,40177,43177,4516
53Dom i życieCentra handloweBlue City7,5687,38217,43207,4614
54Dom i życieCentra handloweBonarka (Kraków)7,50177,47107,48127,577
55Dom i życieCentra handloweGaleria Bronowice (Kraków)7,5697,4797,46147,4318
56Dom i życieCentra handloweGaleria Janki7,44207,43137,37227,4221
57Dom i życieCentra handloweGaleria Katowicka7,7137,6417,7227,672
58Dom i życieCentra handloweGaleria Krakowska7,7427,5567,5697,549
59Dom i życieCentra handloweGaleria Mokotów7,6267,5847,6247,653
60Dom i życieCentra handloweGaleria Riviera(Gdansk)7,50157,37227,48117,4912
61Dom i życieCentra handloweGaleria Wroclavia7,49187,5177,50107,634
62Dom i życieCentra handloweMagnolia Park7,50167,41167,43187,5310
63Dom i życieCentra handloweManufaktura (Łódź)7,55107,42147,6057,578
64Dom i życieCentra handloweMatarnia(Gdańsk)7,37217,40197,43197,3922
65Dom i życieCentra handlowePort Łódź7,29247,38207,35237,3024
66Dom i życieCentra handlowePosnania7,52147,5657,5967,4515
67Dom i życieCentra handlowePromenada7,6447,6227,5877,626
68Dom i życieCentra handloweSilesia (Katowice)7,8317,6137,7617,701
69Dom i życieCentra handloweStary Browar7,6077,4887,5787,5111
70Dom i życieCentra handloweWola Park7,54137,44127,46157,4813
71Dom i życieCentra handloweZłote Tarasy7,6357,46117,6637,635
72Dom i życieSalony jubilerskieApart8,3218,0018,1318,151
73Dom i życieSalony jubilerskieBriju7,6497,5877,6187,637
74Dom i życieSalony jubilerskieJubitom7,55107,5387,5497,588
75Dom i życieSalony jubilerskieLilou7,6787,4797,50107,589
76Dom i życieSalony jubilerskiePandora7,9937,7667,9928,002
77Dom i życieSalony jubilerskieSchubert7,9557,8527,8057,796
78Dom i życieSalony jubilerskieTous7,7177,45107,6177,5810
79Dom i życieSalony jubilerskieVerona7,8467,7857,8447,825
80Dom i życieSalony jubilerskieW.Kruk8,0827,8437,8837,923
81Dom i życieSalony jubilerskieYes7,9647,7947,8067,844
82Dom i życieSklepy z artykułami biurowymiAtakto.pl6,86106,88106,79106,9810
83Dom i życieSklepy z artykułami biurowymibiurowe-zakupy.pl7,1477,1477,0887,138
84Dom i życieSklepy z artykułami biurowymiBiurwa.pl7,1197,1097,0697,109
85Dom i życieSklepy z artykułami biurowymieOfficeMedia7,2657,2067,1947,254
86Dom i życieSklepy z artykułami biurowymiLobos7,1287,1187,2527,206
87Dom i życieSklepy z artykułami biurowymiLyreco7,2927,2237,1857,157
88Dom i życieSklepy z artykułami biurowymiMorele.net7,3017,2147,1867,361
89Dom i życieSklepy z artykułami biurowymiOfix7,2937,2827,3017,292
90Dom i życieSklepy z artykułami biurowymipapierowo.pl7,2847,3317,2437,263
91Dom i życieSklepy z artykułami biurowymiPasaż Biurowy7,1967,2057,1677,245
92Dom i życieBiura podróżyAlmatur7,06127,00127,07127,0812
93Dom i życieBiura podróżyCoral Travel7,3157,2367,3247,285
94Dom i życieBiura podróżyEcco Holiday7,2397,17117,3157,256
95Dom i życieBiura podróżyExim Tours7,2777,1797,1897,189
96Dom i życieBiura podróżyGrecos7,23107,1887,16117,207
97Dom i życieBiura podróżyItaka7,7527,5627,5427,632
98Dom i życieBiura podróżyLidl Podróże7,23117,2857,3167,198
99Dom i życieBiura podróżyLogosTour7,2687,17107,18107,1610
100Dom i życieBiura podróżyNeckerman7,3547,2377,2977,354
101Dom i życieBiura podróżyNet Holiday7,2967,2847,2687,1611
102Dom i życieBiura podróżyRainbow Tours7,5837,5237,5237,573
103Dom i życieBiura podróżyTUI7,7817,6017,6617,701
104Sklepy z ubraniamiBielizna damskaChantelle7,5257,4357,4267,505
105Sklepy z ubraniamiBielizna damskaEsotiq7,5167,2877,4257,476
106Sklepy z ubraniamiBielizna damskaEtam Paris7,3377,3767,1777,457
107Sklepy z ubraniamiBielizna damskaGatta7,9227,7137,7537,793
108Sklepy z ubraniamiBielizna damskaIntimissimi7,9237,7227,8327,872
109Sklepy z ubraniamiBielizna damskaOysho7,7147,4847,6447,584
110Sklepy z ubraniamiBielizna damskaTriumph8,1417,8918,0218,041
111Sklepy z ubraniamiArtykuły dla dzieci5 10 158,0927,8537,9237,923
112Sklepy z ubraniamiArtykuły dla dzieciBartek7,9157,8247,8947,885
113Sklepy z ubraniamiArtykuły dla dzieciChicco7,8867,7167,7767,776
114Sklepy z ubraniamiArtykuły dla dzieciCoccodrillo7,9347,8157,8457,904
115Sklepy z ubraniamiArtykuły dla dzieciGluck7,6477,6677,7377,697
116Sklepy z ubraniamiArtykuły dla dzieciSmyk8,3318,0818,1718,191
117Sklepy z ubraniamiArtykuły dla dzieciWójcik7,9437,8827,9427,952
118Sklepy z ubraniamiSklepy sportowe4F8,2718,1128,2018,192
119Sklepy z ubraniamiSklepy sportowe50 Style8,0737,9137,9237,923
120Sklepy z ubraniamiSklepy sportoweCity Sport7,8887,7087,6787,708
121Sklepy z ubraniamiSklepy sportoweDecathlon8,1928,1418,1628,231
122Sklepy z ubraniamiSklepy sportoweGo Sport7,9847,8077,8657,867
123Sklepy z ubraniamiSklepy sportoweIntersport7,9067,8157,7977,876
124Sklepy z ubraniamiSklepy sportoweMartes Sport7,8977,8447,8847,875
125Sklepy z ubraniamiSklepy sportoweSizeer7,9257,8167,8667,914
126Sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiBig Star8,1227,9227,9627,972
127Sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiWrangler8,0637,8247,8747,914
128Sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiLee8,0147,8237,8937,923
129Sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiMustang7,9857,7157,7957,775
130Sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiLevi`s8,1417,9618,0218,041
131Sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiCross Jeans7,6777,5967,6467,617
132Sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiPepe Jeans London7,7167,5777,6077,636
133Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeAldo7,51117,43117,46117,4311
134Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeBadura7,7397,5997,6597,679
135Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeCCC8,1037,7677,7787,856
136Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeClarks7,70107,57107,59107,6510
137Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeDeichmann8,1047,7767,7877,857
138Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeEcco7,9187,7487,8367,798
139Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeGino Rossi7,9767,8047,8747,923
140Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeKazar7,9177,8137,8357,874
141Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeRyłko8,1127,9618,0317,981
142Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeVenezia8,0057,7957,9837,855
143Sklepy z ubraniamiSklepy obuwniczeWojas8,1517,9128,0027,972
144Sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweAdidas8,3828,1828,2928,322
145Sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportowePuma8,2938,0448,1038,143
146Sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweReebok8,2448,0638,0758,124
147Sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweAsics7,7497,7387,7887,778
148Sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweNew Balance8,1367,9658,0948,046
149Sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweVans7,9477,8477,9277,957
150Sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweNike8,4418,2818,4218,471
151Sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweConverse8,1357,8867,9868,065
152Sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweUnder Armour7,7487,7097,7397,679
153Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweC&A7,8077,43107,43117,598
154Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweCropp7,8167,5377,6467,696
155Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweCubus7,53117,40127,35157,4813
156Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweDiverse7,8447,6527,7047,754
157Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweH&M7,8537,6547,7137,695
158Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweHouse7,8257,6537,6757,753
159Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweMedicine7,50137,38147,5677,579
160Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweNew Yorker7,6987,4987,5687,637
161Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweReserved8,1017,8817,9317,941
162Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweRoyal Collection7,45147,4897,42127,5211
163Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweStradivarius7,6897,37157,52107,5012
164Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweTatuum7,44157,40117,36147,3915
165Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweTerranova7,51127,39137,40137,4714
166Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweTop Secret7,64107,5567,5597,5610
167Sklepy z ubraniamiSklepy odzieżoweZara7,9727,6457,8727,812
168Sklepy z ubraniamiModa damskaMohito8,0617,7917,8417,891
169Sklepy z ubraniamiModa damskaSinsay7,9627,7527,7927,792
170Sklepy z ubraniamiModa damskaOrsay7,8937,7237,7337,773
171Sklepy z ubraniamiModa damskaTally Wiejl7,5057,3347,3657,435
172Sklepy z ubraniamiModa damskaCamaieu7,4867,2667,2967,296
173Sklepy z ubraniamiModa damskaPromod7,5347,3257,4247,444
174Sklepy z ubraniamiModa męskaBytom7,7937,5067,6347,673
175Sklepy z ubraniamiModa męskaGiacomo Conti7,5477,4277,5277,557
176Sklepy z ubraniamiModa męskaLavard7,6867,5847,5467,654
177Sklepy z ubraniamiModa męskaPróchnik7,7547,5757,5557,606
178Sklepy z ubraniamiModa męskaRecman7,7157,7137,6637,635
179Sklepy z ubraniamiModa męskaVistula8,0917,8527,8427,962
180Sklepy z ubraniamiModa męskaWólczanka8,0127,8817,9417,981
181Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sporoweadidas.pl8,2328,0428,1418,241
182Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sporowepuma.com7,9937,8437,9147,943
183Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sporowereebok.pl7,9747,8147,9337,904
184Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sporowenbsklep.pl7,6667,6257,5967,655
185Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sporowevans.pl7,7057,5867,5877,607
186Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sporowenike.com8,2418,1118,1128,142
187Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sporoweunderarmour.eu7,6177,5377,6057,616
188Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowe8a.pl7,1236,9967,0356,976
189Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowealpinsklep.pl6,9976,9677,0347,114
190Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowee-pamir.pl7,1057,0156,9867,105
191Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowewww.e-horyzont.pl7,1147,1416,9477,193
192Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowewww. polarsport.pl7,1627,0737,1517,201
193Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowewww.skalnik.pl7,2017,1127,1127,192
194Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowetaternik-sklep.pl7,0467,0747,0736,967
195Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznąesotiq.com7,4647,3047,3747,404
196Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznąintimissimi.com7,8417,6627,7517,703
197Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznąetam.pl7,1977,2177,2567,265
198Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznąoysho.com7,3657,2857,2957,256
199Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznątriumph.com7,8027,6617,6927,761
200Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznąliparie.pl7,2367,2667,1077,247
201Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznągatta.pl7,7837,6437,6837,722
202Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczeallani.pl7,38157,23157,26167,3614
203Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczeanswear.com7,48127,33127,43117,4512
204Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczebadura.pl7,41147,29147,33157,3913
205Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczeborn2be.pl7,50117,4987,47107,568
206Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczeccc.eu7,7747,5557,6457,644
207Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczedeezee.pl7,44137,31137,39147,3315
208Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczedeichmann.com7,8217,5567,5977,617
209Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczedomodi.pl7,51107,39117,40127,4911
210Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczepl.ecco.com7,36167,22167,39137,3016
211Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczeeobuwie.com.pl7,6787,6147,6547,635
212Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczegino-rossi.com7,7167,46107,4897,549
213Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczekazar.com7,6977,5477,6167,626
214Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczerylko.com7,7357,6437,6727,643
215Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczevenezia.pl7,5397,4797,5287,5010
216Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczewojas.pl7,7837,6817,6817,711
217Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy obuwniczezalando.pl7,8127,6427,6537,712
218Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowec-and-c.com7,11156,89166,85167,0914
219Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowecropp.com7,6247,4447,4657,504
220Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowediversesystem.com7,38107,2497,25107,2412
221Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowehm.com7,4197,21107,3287,318
222Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowehousebrand.com7,4487,20127,20127,309
223Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowewearmedicine.com7,15147,10147,09147,0216
224Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowereserved.com7,7427,5417,7117,701
225Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowestradivarius.com7,5167,3367,4647,465
226Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowetatuum.com7,08167,08157,06157,0915
227Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowetopsecret.pl7,5157,3557,3277,366
228Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowezara.com7,6937,5027,6127,603
229Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowezalando.pl7,7617,4537,6137,652
230Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżoweanswear.pl7,35117,20117,2997,2511
231Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowedomodi.pl7,4577,3177,3467,357
232Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżoweborn2be.pl7,21127,2487,24117,2810
233Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy odzieżowealani.pl7,18137,17137,15137,1913
234Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjneaaaauto.pl7,5787,5087,4897,479
235Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjneautoscout24.pl7,6177,4997,6077,546
236Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjneautotrader.pl7,5697,5577,6157,517
237Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjnegratka.pl7,6667,5767,5487,488
238Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjnegumtree.pl7,7247,6547,6247,605
239Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjneolx.pl8,1628,1228,1028,122
240Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjneotomoto.pl8,2718,2018,2318,221
241Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjnesamochody.trovit.pl7,7057,6157,6067,684
242Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjnesprzedajemy.pl7,8137,7237,7437,743
243Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościdomiporta.pl7,4267,4077,3877,416
244Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościgratka.pl7,5737,5047,5347,583
245Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościgumtree.pl7,5747,5737,5437,574
246Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościmieszkania.trovit.pl7,3997,4457,4357,389
247Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościmorizon.pl7,5157,4087,3867,397
248Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościoferty.net7,4177,4267,3687,388
249Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościolx.pl8,1618,0618,0818,081
250Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościotodom.pl7,8927,7527,8227,872
251Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościtabelaofert.pl7,4087,3897,3597,425
252Portale internetowePortale ogłoszenioweallegro.pl8,5518,4618,5318,561
253Portale internetowePortale ogłoszenioweebay.pl7,7737,7437,7737,823
254Portale internetowePortale ogłoszeniowegratka.pl7,6947,5957,5257,555
255Portale internetowePortale ogłoszeniowegumtree.pl7,5367,4467,3967,476
256Portale internetowePortale ogłoszenioweolx.pl8,2428,1528,1628,232
257Portale internetowePortale ogłoszeniowesprzedajemy.pl7,6757,7447,7047,704
258Portale internetoweOgłoszenia o pracęgoldeline.pl7,4187,35107,38107,3310
259Portale internetoweOgłoszenia o pracęgowork.pl7,27127,23127,24137,1113
260Portale internetoweOgłoszenia o pracęgratka.pl/praca7,6247,5737,5357,584
261Portale internetoweOgłoszenia o pracęgumtree.pl/s-oferrty-pracy7,3797,3897,4177,409
262Portale internetoweOgłoszenia o pracęinfopraca.pl7,6337,5647,5537,603
263Portale internetoweOgłoszenia o pracęjobs.pl7,4277,3987,4087,427
264Portale internetoweOgłoszenia o pracęlinkedin.com7,34117,4077,3997,428
265Portale internetoweOgłoszenia o pracęmonsterpolska.pl7,23137,22137,31117,2512
266Portale internetoweOgłoszenia o pracępl.indeed.com7,4467,4167,4267,515
267Portale internetoweOgłoszenia o pracępraca.money.pl7,5357,5057,5547,456
268Portale internetoweOgłoszenia o pracępraca.pl7,8627,8427,8727,922
269Portale internetoweOgłoszenia o pracępraca.trovit.pl7,36107,25117,28127,2711
270Portale internetoweOgłoszenia o pracępracuj.pl7,9817,9618,0117,961
271Portale internetowePortale randkoweacademic-singles.pl6,9566,9756,9767,016
272Portale internetowePortale randkowebadoo.com7,2927,1727,1437,222
273Portale internetowePortale randkowebe2.pl6,9376,8676,8486,838
274Portale internetowePortale randkoweedarling.pl7,1547,0737,0947,143
275Portale internetowePortale randkowekochaj.pl7,0856,9467,0157,015
276Portale internetowePortale randkowesympatia.onet.pl7,3017,2017,3117,251
277Portale internetowePortale randkowetinder.com7,2237,0247,1627,114
278Portale internetowePortale randkowezaadoptujfaceta.pl6,8886,7886,8576,967
279Portale internetoweSportPortals90minut.pl7,3317,2817,3117,371
280TelekomunikacjaAbonamenty telefoniczneFM Mobile6,81106,78106,78126,7912
281TelekomunikacjaAbonamenty telefoniczneLajt Mobile6,77116,71126,84106,8710
282TelekomunikacjaAbonamenty telefoniczneNJU Mobile7,1857,2247,1857,145
283TelekomunikacjaAbonamenty telefoniczneOrange7,2447,2157,2647,214
284TelekomunikacjaAbonamenty telefoniczneOtvarta6,8896,8796,8596,889
285TelekomunikacjaAbonamenty telefonicznePlay7,5717,5117,4617,521
286TelekomunikacjaAbonamenty telefonicznePlus7,4427,3827,3937,452
287TelekomunikacjaAbonamenty telefonicznePlush7,0467,0867,0367,056
288TelekomunikacjaAbonamenty telefonicznePremium Mobile6,9587,0877,0177,007
289TelekomunikacjaAbonamenty telefoniczneRed Bull Mobile6,74126,76116,78116,7911
290TelekomunikacjaAbonamenty telefoniczneT-Mobile7,4337,3537,4427,433
291TelekomunikacjaAbonamenty telefoniczneVirgin Mobile7,0277,0486,9286,968
292TelekomunikacjaInternet przewodowyUPC7,3227,2737,2837,292
293TelekomunikacjaInternet przewodowyVectra7,2447,2047,1947,273
294TelekomunikacjaInternet przewodowyNetia7,0657,0067,0077,036
295TelekomunikacjaInternet przewodowyInea6,9876,8477,0266,987
296TelekomunikacjaInternet przewodowyToya6,9967,0657,1257,165
297TelekomunikacjaInternet przewodowyOrange7,5317,4717,5117,511
298TelekomunikacjaInternet przewodowyMultimedia Polska7,2437,3027,3027,254
299TelekomunikacjaInternet LTEaero26,99156,91167,00157,0214
300TelekomunikacjaInternet LTECyfrowy Polsat7,4347,3157,3757,355
301TelekomunikacjaInternet LTEFM Group Mobile7,13127,09127,05147,0213
302TelekomunikacjaInternet LTEInea7,01147,01147,10117,0215
303TelekomunikacjaInternet LTELajt mobile7,09137,03137,09127,0612
304TelekomunikacjaInternet LTEMultimedia7,2587,3247,2367,266
305TelekomunikacjaInternet LTENetia7,2567,22107,1597,249
306TelekomunikacjaInternet LTENJU mobile7,22107,2387,2177,257
307TelekomunikacjaInternet LTEOrange7,4157,2967,3847,364
308TelekomunikacjaInternet LTEOtvarta6,94166,93156,89166,9416
309TelekomunikacjaInternet LTEPlay7,5627,4637,5517,483
310TelekomunikacjaInternet LTEPlus7,5437,5327,5427,531
311TelekomunikacjaInternet LTEPremium Mobile7,2497,2397,12107,1810
312TelekomunikacjaInternet LTET-Mobile7,5817,5517,5137,522
313TelekomunikacjaInternet LTEVectra7,2577,2477,2087,248
314TelekomunikacjaInternet LTEVirgin Mobile7,18117,22117,08137,1411
315TelekomunikacjaOferty na kartęPlay7,5717,5917,6317,691
316TelekomunikacjaOferty na kartęPlus7,4827,4927,4627,452
317TelekomunikacjaOferty na kartęOrange7,3747,3437,3937,413
318TelekomunikacjaOferty na kartęT-Mobile7,4137,3247,3947,404
319TelekomunikacjaOferty na kartęNJU Mobile7,2577,2377,1597,218
320TelekomunikacjaOferty na kartęMobile Vikings6,99117,01117,10107,0710
321TelekomunikacjaOferty na kartęRed Bull Mobile7,09107,09107,09117,0311
322TelekomunikacjaOferty na kartęa2mobile7,3067,2367,2367,276
323TelekomunikacjaOferty na kartęLajt Mobile7,1387,2187,2077,227
324TelekomunikacjaOferty na kartęVirgin Mobile7,3357,2957,3257,295
325TelekomunikacjaOferty na kartęFM Mobile7,0997,1497,1787,149
326TelekomunikacjaTelewizja kablowaUPC7,5527,3847,4937,433
327TelekomunikacjaTelewizja kablowaCyfrowy Polsat7,6017,5417,5717,561
328TelekomunikacjaTelewizja kablowaInea7,2397,13107,1697,1310
329TelekomunikacjaTelewizja kablowaMultimedia Polska7,21107,1797,15107,239
330TelekomunikacjaTelewizja kablowaNC+7,5237,4527,4927,522
331TelekomunikacjaTelewizja kablowaNetia7,2677,2287,3267,268
332TelekomunikacjaTelewizja kablowaOrange Polska7,3857,3757,4147,384
333TelekomunikacjaTelewizja kablowaPetrus7,2587,3067,2687,296
334TelekomunikacjaTelewizja kablowaToya7,3167,2877,2877,297
335TelekomunikacjaTelewizja kablowaVectra7,4747,4037,3557,365
336MotoryzacjaDealerzy samochodowiCitroen7,6677,5877,5977,5611
337MotoryzacjaDealerzy samochodowiDacia7,49147,46147,46137,4414
338MotoryzacjaDealerzy samochodowiFiat7,56137,52127,53117,589
339MotoryzacjaDealerzy samochodowiFord7,8047,7457,8227,774
340MotoryzacjaDealerzy samochodowiHonda7,8237,7847,7257,715
341MotoryzacjaDealerzy samochodowiHyundai7,58117,5587,5787,5810
342MotoryzacjaDealerzy samochodowiKia7,6487,52117,51127,656
343MotoryzacjaDealerzy samochodowiOpel7,8727,8427,8717,891
344MotoryzacjaDealerzy samochodowiPeugeot7,6197,50137,44147,5512
345MotoryzacjaDealerzy samochodowiRenault7,6967,53107,56107,5413
346MotoryzacjaDealerzy samochodowiSkoda7,58127,5397,6167,588
347MotoryzacjaDealerzy samochodowiSuzuki7,60107,6267,5697,647
348MotoryzacjaDealerzy samochodowiToyota7,7957,8617,7947,813
349MotoryzacjaDealerzy samochodowiVolkswagen7,9117,7937,8137,832
350MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymioponeo.pl7,8517,7817,8417,741
351MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymiintercars.com.pl7,8527,6227,6327,732
352MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymiIparts.pl7,4287,4187,4367,417
353MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymiczesciauto24.pl7,6437,4957,5237,593
354MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymiucando.pl7,35107,34117,34117,3011
355MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymiaparts.pl7,35117,3897,3697,418
356MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymigmoto.pl7,4097,4567,3977,3610
357MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymisklep.rms.pl7,4957,4377,35107,436
358MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymiautoczescionline24.pl7,5947,6237,4857,514
359MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymi4cars.pl7,4867,5447,4947,485
360MotoryzacjaInternetowe sklepy z częściami samochodowymistrefakierowcy.pl7,4377,35107,3887,389
361MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychAutoszyby.pl7,6327,5717,6017,671
362MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychDriver7,3057,2067,1867,196
363MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychFlota glass Service7,2567,2157,3857,385
364MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychNordGlass7,5047,3647,5237,463
365MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychPilkington7,6517,5427,5227,542
366MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychQserviceMoto (Intercars)7,5737,4837,4447,434
367MotoryzacjaSklepy motocyklowe4biker.pl7,18107,2597,3267,248
368MotoryzacjaSklepy motocyklowe4ride.pl7,3757,20107,23107,0510
369MotoryzacjaSklepy motocykloweGmoto.pl7,4847,3757,5037,404
370MotoryzacjaSklepy motocykloweIntermotors (Intercars)7,5437,4637,4457,492
371MotoryzacjaSklepy motocykloweMoto Styl7,5817,4627,6117,463
372MotoryzacjaSklepy motocyklowemoto-akcesoria.pl7,5427,4817,5527,551
373MotoryzacjaSklepy motocykloweMotorismo7,3667,2877,2977,277
374MotoryzacjaSklepy motocykloweMotoszklarnia7,3677,2687,2597,248
375MotoryzacjaSklepy motocykloweMoto-Tour.com.pl7,3487,3667,2687,316
376MotoryzacjaSklepy motocykloweMotoX7,3397,4347,4447,375
377MotoryzacjaStacje paliwBliska7,3587,28107,2397,329
378MotoryzacjaStacje paliwBP7,8537,6347,6947,704
379MotoryzacjaStacje paliwCarrefour7,21117,17117,16117,2311
380MotoryzacjaStacje paliwCircle K7,5857,5057,5357,516
381MotoryzacjaStacje paliwHuzar7,11127,12127,07127,1312
382MotoryzacjaStacje paliwLotos7,8447,7337,7737,763
383MotoryzacjaStacje paliwOptima7,5367,4567,4367,525
384MotoryzacjaStacje paliwLukoil7,4577,3477,3577,437
385MotoryzacjaStacje paliwMoya7,33107,2897,19107,378
386MotoryzacjaStacje paliwOrlen8,1718,0518,0618,141
387MotoryzacjaStacje paliwShell8,0027,8027,8927,882
388MotoryzacjaStacje paliwTesco7,3397,3187,2887,2910
389MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Citroen7,5737,4467,4087,505
390MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Dacia7,32147,32137,33137,3313
391MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Fiat7,38117,37107,32147,3314
392MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Ford7,5257,4947,4857,544
393MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Honda7,4977,4187,4567,439
394MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Hyundai7,33137,35127,35107,3812
395MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Kia7,5167,4457,4477,466
396MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Opel7,6027,5727,5737,553
397MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Peugeot7,36127,35117,3797,448
398MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Renault7,40107,4377,35117,4110
399MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Skoda7,4787,4097,5547,447
400MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Suzuki7,4497,32147,35127,4111
401MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Toyota7,5547,5037,5727,572
402MotoryzacjaAutoryzowane stacje obsługi (ASO)Volkswagen7,7817,7517,7517,771
403MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczeProfiAutop Serwis7,25127,22117,19137,1413
404MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczeQservice7,20137,19127,26117,339
405MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczePerfect Service7,4357,4627,3657,503
406MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczeAuto Primo7,4847,4067,4647,387
407MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczeBosch Service7,7617,6817,7017,751
408MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczeEuro Warsztat7,5427,4157,4737,454
409MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczePartner Elit7,3597,3787,23127,3210
410MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczeOK Serwis7,4177,4547,2987,378
411MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczeMax Serwis7,32117,3497,3177,396
412MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczePointS7,4087,3977,3567,455
413MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczePremio7,35107,31107,26107,3011
414MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczeEuroMaster7,4267,19137,2697,2512
415MotoryzacjaSieciowe warsztaty naprawczeTRW AutoService (Intercars)7,5037,4537,5527,632
416MotoryzacjaWulkanizacjaQservice7,4357,4127,4927,482
417MotoryzacjaWulkanizacjaEuro Warsztat7,4827,3947,4437,443
418MotoryzacjaWulkanizacjaOK Serwis7,4837,3767,4047,414
419MotoryzacjaWulkanizacjaPointS7,3877,3857,3457,346
420MotoryzacjaWulkanizacjaPremio7,2097,1997,2287,199
421MotoryzacjaWulkanizacjaEuroMaster7,5217,4717,5117,531
422MotoryzacjaWulkanizacjaAuto Crew7,4267,4137,3367,355
423MotoryzacjaWulkanizacjaDriver7,2487,2487,2197,248
424MotoryzacjaWulkanizacjaNorauto7,4447,3077,2877,347

 

Załączmy także tabelę z listą laureatów – 1 Miejsca oraz Wyróżnienia – Polskiej Nagrody Konsumenckiej:

 

SegmentSectorCompanyObsługa klientaStosunek jakości do cenyInnowacyjnośćRanking ogólny
Dom i życieKsięgarnieEmpik1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Dom i życieKsięgarnieKsiążnicaPolskaWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieKsięgarnieNOVAWyróżnienie
Dom i życieKsięgarnieŚwiat KsiążkiWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieKsięgarnieTak czytamWyróżnienie
Dom i życieFirmy kurierskieDHLWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieFirmy kurierskieDPDWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieFirmy kurierskieInpost1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Dom i życieMarkety budowlaneCastorama1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Dom i życieMarkety budowlaneLeroyMerlinWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieMarkety budowlaneOBIWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieSklepy mebloweBRWWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieSklepy mebloweIKEA1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Dom i życieSklepy mebloweJyskWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieSklepy z grami planszowymialeplanszowki.plWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieSklepy z grami planszowymiAM76WyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieSklepy z grami planszowymiMepel1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Dom i życieSklepy z grami planszowymiplanszomania.pl75Wyróżnienie
Dom i życieSklepy z grami planszowymixjoy.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieAkcesoria domoweIKEA1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Dom i życieAkcesoria domoweJYSKWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieAkcesoria domoweLeroyMerlinWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieCentra handloweGaleria KatowickaWyróżnienie1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieCentra handloweGaleria KrakowskaWyróżnienie
Dom i życieCentra handloweGaleria MokotówWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieCentra handloweGaleria WroclaviaWyróżnienie
Dom i życieCentra handloweManufaktura (Łódź)Wyróżnienie
Dom i życieCentra handlowePosnaniaWyróżnienie
Dom i życieCentra handlowePromenadaWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieCentra handloweSilesia (Katowice)1 MiejsceWyróżnienie1 Miejsce1 Miejsce
Dom i życieCentra handloweZłote TarasyWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieSalony jubilerskieApart1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Dom i życieSalony jubilerskiePandoraWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieSalony jubilerskieSchubertWyróżnienie
Dom i życieSalony jubilerskieW.KrukWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieArt. biuroweLobosWyróżnienie
Dom i życieArt. biuroweLyrecoWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieArt. biuroweMorele.net1 Miejsce1 Miejsce
Dom i życieArt. biuroweOfixWyróżnienieWyróżnienie1 MiejsceWyróżnienie
Dom i życieArt. biurowepapierowo.pl1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieBiura podróżyItakaWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieBiura podróżyRainbow ToursWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Dom i życieBiura podróżyTUI1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Stacjonarne sklepy z ubraniamiBielizna damskaGattaWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiBielizna damskaIntimissimiWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiBielizna damskaTriumph1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Stacjonarne sklepy z ubraniamiArt. dla dzieci5 10 15WyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiArt. dla dzieciSmyk1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Stacjonarne sklepy z ubraniamiArt. dla dzieciWójcikWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy sportowe4F1 MiejsceWyróżnienie1 MiejsceWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy sportowe50 StyleWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy sportoweDecathlonWyróżnienie1 MiejsceWyróżnienie1 Miejsce
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiBig StarWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiWranglerWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiLeeWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy z jeansamiLevi`s1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Stacjonarne sklepy z ubraniamiObuwieCCCWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiObuwieGino RossiWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiObuwieKazarWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiObuwieRyłkoWyróżnienie1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Stacjonarne sklepy z ubraniamiObuwieVeneziaWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiObuwieWojas1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweAdidasWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportowePumaWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweReebokWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiMarkowe sklepy sportoweNike1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy z ubraniamiDiverseWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy z ubraniamiH&MWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy z ubraniamiHouseWyróżnienie5Wyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy z ubraniamiReserved1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Stacjonarne sklepy z ubraniamiSklepy z ubraniamiZaraWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiModa damskaMohito1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Stacjonarne sklepy z ubraniamiModa damskaSinsayWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiModa damskaOrsayWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiModa męskaBytomWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiModa męskaRecmanWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiModa męskaVistula1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Stacjonarne sklepy z ubraniamiModa męskaWólczankaWyróżnienie1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sportoweadidas.plWyróżnienieWyróżnienie1 Miejsce1 Miejsce
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sportowepuma.comWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sportowereebok.plWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe markowe sklepy sportowenike.com1 Miejsce1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowe8a.plWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowewww.e-horyzont.pl1 MiejsceWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowewww. polarsport.plWyróżnienieWyróżnienie1 Miejsce1 Miejsce
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowewww.skalnik.pl1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy outdoorowetaternik-sklep.plWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznąintimissimi.com1 MiejsceWyróżnienie1 MiejsceWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznątriumph.comWyróżnienie1 MiejsceWyróżnienie1 Miejsce
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z damską bieliznągatta.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z obuwiemdeichmann.com1 Miejsce
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z obuwiemrylko.comWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z obuwiemwojas.plWyróżnienie1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Internetowe sklepy z ubraniamiInternetowe sklepy z obuwiemzalando.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiOnlineSklepy z ubraniamireserved.comWyróżnienie1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Internetowe sklepy z ubraniamiOnlineSklepy z ubraniamizara.comWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Internetowe sklepy z ubraniamiOnlineSklepy z ubraniamizalando.pl1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjneolx.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjneotomoto.pl1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Portale internetoweOgłoszenia motoryzacyjnesprzedajemy.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościgratka.plWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościgumtree.plWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościolx.pl1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Portale internetoweOgłoszenia nieruchomościotodom.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia ogólneallegro.pl1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Portale internetoweOgłoszenia ogólneebay.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia ogólneolx.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia z pracągratka.pl/pracaWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia z pracąinfopraca.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia z pracąpraca.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweOgłoszenia z pracąpracuj.pl1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Portale internetowePortale randkowebadoo.comWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetowePortale randkoweedarling.plWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetowePortale randkowesympatia.onet.pl1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Portale internetowePortale randkowetinder.comWyróżnienieWyróżnienie
Portale internetoweSportPortals90minut.pl1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Telekomunikacja, TelewizjaAbonamenty telefonicznePlay1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Telekomunikacja, TelewizjaAbonamenty telefonicznePlusWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaAbonamenty telefoniczneT-MobileWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaInternet stacjonarnyUPCWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaInternet stacjonarnyVectraWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaInternet stacjonarnyOrange1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Telekomunikacja, TelewizjaInternet stacjonarnyMultimedia PolskaWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaInternet LTEPlayWyróżnienieWyróżnienie1 MiejsceWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaInternet LTEPlusWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie1 Miejsce
Telekomunikacja, TelewizjaInternet LTET-Mobile1 Miejsce1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaOferty na kartęPlay1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Telekomunikacja, TelewizjaOferty na kartęPlusWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaOferty na kartęOrangeWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaOferty na kartęT-MobileWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaTelewizja kablowaUPCWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaTelewizja kablowaCyfrowy Polsat1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
Telekomunikacja, TelewizjaTelewizja kablowaNC+WyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
Telekomunikacja, TelewizjaTelewizja kablowaVectraWyróżnienie
MotoryzacjaDealerzy samochodowiFordWyróżnienie
MotoryzacjaDealerzy samochodowiHondaWyróżnienie
MotoryzacjaDealerzy samochodowiOpelWyróżnienieWyróżnienie1 Miejsce1 Miejsce
MotoryzacjaDealerzy samochodowiToyota1 MiejsceWyróżnienie
MotoryzacjaDealerzy samochodowiVolkswagen1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaSklepy z częściami samochodowymioponeo.pl1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
MotoryzacjaSklepy z częściami samochodowymiintercars.com.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaSklepy z częściami samochodowymiczesciauto24.plWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaSklepy z częściami samochodowymiautoczescionline24.plWyróżnienie
MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychAutoszyby.plWyróżnienie1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychNordGlassWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychPilkington1 MiejsceWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaNaprawa szyb samochodowychQserviceMoto (Intercars)WyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaSklepy motocykloweGmoto.plWyróżnienie
MotoryzacjaSklepy motocykloweIntermotors (Intercars)WyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaSklepy motocykloweMoto Styl1 MiejsceWyróżnienie1 MiejsceWyróżnienie
MotoryzacjaSklepy motocyklowemoto-akcesoria.plWyróżnienie1 MiejsceWyróżnienie1 Miejsce
MotoryzacjaStacje benzynoweBPWyróżnienie
MotoryzacjaStacje benzynoweLotosWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaStacje benzynoweOrlen1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
MotoryzacjaStacje benzynoweShellWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaAutoryzowane Stacje ObsługiCitroenWyróżnienie
MotoryzacjaAutoryzowane Stacje ObsługiOpelWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaAutoryzowane Stacje ObsługiToyotaWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaAutoryzowane Stacje ObsługiVolkswagen1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
MotoryzacjaSieciowe stacje obsługiPerfect ServiceWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaSieciowe stacje obsługiBosch Service1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
MotoryzacjaSieciowe stacje obsługiEuro WarsztatWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaSieciowe stacje obsługiTRW AutoService (Intercars)WyróżnienieWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaWulkanizacjaQserviceWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaWulkanizacjaEuro WarsztatWyróżnienieWyróżnienieWyróżnienie
MotoryzacjaWulkanizacjaOK SerwisWyróżnienie
MotoryzacjaWulkanizacjaEuroMaster1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce1 Miejsce
MotoryzacjaWulkanizacjaAuto CrewWyróżnienie