Podział najczęściej używanych kart kredytowych

Podział najczęściej używanych kart kredytowych

Karty kredytowe zapewniają wygodne i bezpieczne płatności,  mają one tę zaletę, że ich właściciele nie płacą od razu za usługę, z której skorzystali lub dokonany zakup. Za dokonaną transakcję klient płaci później, czyli obciąża swoją karte kredytową w ramach przyznanego limitu. Istnieją nie tylko różne rodzaje kart kredytowych, ale także różni emitenci. Bank, w którym posiadamy konto jest wystawcą karty kredytowej, natomiast właścicielem karty pozostaje emitent, czyli organizajca płatnicza typu Visa czy Mastercard.

Chcieliśmy dowiedzieć się, które karty kredytowe są najczęściej używane. W tym celu Polski Instytut Badań Jakości (PIBJA) przeprowadził ankietę wśród obywateli. W ankiecie zapytano, kto posiada kartę kredytową i jakiego rodzaju jest to karta. Respondenci mieli możliwość wyboru odpowiedzi z następujących: Mastercard, Visa, American Express, Diners Club, JCB, Union Pay lub inne.

Następująca grafika przedstawia pozdział najczęściej używanych kart kredytowych przez respondentów płci męskiej.

Źródło: PIBJA & Globis Consulting 2021

Badania jakości produktów finansowych to nasza specjalność, z ich pomocą dążymy do tego, aby ułatwić konsumentom podjęcie decyzji i wybór najlepszej oferty.

Powyższe wyniki są fragmentem obszernego badania, które można kupić tutaj.