10 ulubionych celów podróży Polaków 2019

10 ulubionych celów podróży Polaków 2019

Polacy lubią podróżować za granicę. Ulubionymi miejscami wypoczynku Polaków poza granicami Polski są głównie typowe miejsca wakacyjne ze słońcem i plażami. Podczas wakacji Polacy lubią wypoczywać. Ogólnie preferowanym regionem jest Morze Śródziemne.

Najważniejszym celem podróży Polaków jest Grecja z jej licznymi wyspami. Liczba ta zmieniła się w ciągu ostatniego roku: podczas gdy Bułgaria była numerem dwa w 2017 i 2018 roku, teraz wyprzedziła ją Turcja. 21% wszystkich podróży odbywa się do Turcji. Głównie Hiszpania (a w 2017 roku również Portugalia) jako cel podróży została zamieniona na Turcję, podczas gdy Bułgaria pozostała stabilna z około 14%. Podróż do regionu iberyjskiego jest dość długa, a do Turcji jest łatwiej dotrzeć.

Nasze statystyki pokazują rozwój udziału wyjazdów zagranicznych Polaków w latach 2017 – 2019. PIBJA regularnie testuje biura podróży i strony internetowe pod kątem ich użyteczności dla polskich konsumentów. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi testami biur podróży.

Źródło: Polska Izba Turystyki