Najlepsze leki dla zdrowia intymnego oraz zwalczające nałogi dostępne bez recepty

Najlepsze leki dla zdrowia intymnego oraz zwalczające nałogi dostępne bez recepty

Jak już ostatnio wspomnieliśmy, Polacy często sięgają po leki dostępne bez recepty. Może dlatego, że przekonani, że sami jesteśmy w stanie zadbać o swoje zdrowie, nie z każdym problemem chcemy od razu udawać się do lekarza. A może niektóre dolegliwości są dla nas zbyt osobiste lub wydają nam się mało poważne i próbujemy na własna rękę sobie z nimi poradzić. Czy warto eksperymentować, czy jest to bezpieczne? Na pewno ważne jest, by dokonywać świadomego wyboru oraz zażywać środki jak najlepszej jakości.

Polski Instytut Badań Jakości przepytał polskich konsumentów, by dowiedzieć się, jakich leków OTC i suplementów używają i jakie zebrali na ich temat doświadczenia. Z powodu ogromu oferty oraz różnych możliwości zastosowania, podzieliliśmy badane produkty na bardziej szczegółowe grupy. Tutaj przedstawiamy następujące: środki na kobiece infekcje intymne, wspierające w okresie menopauzy, na infekcje dróg moczowych, na potencję, następnie środku zwalczające objawy kaca, leki wpomagające w rzuceniu palenia, a na koniec środki na żylaki i wspomagające krążenie krwi.

Zebraliśmy od ponad tysiąca osób do każdej kategorii opinie dotyczące leków dostępnych bez recepty i suplementów diety w Polsce. Każda recenzja odnosiła się do sześciu głównych kryteriów z zakresu doświadczenia klienta:

  1. Odczuwalna skuteczność produktu
  2. Produkt nie powoduje niepożądanych działań ubocznych
  3. Opakowanie jest praktyczne
  4. Dobry stosunek ceny do jakości
  5. Ulotka jest zrozumiała
  6. Chęć polecenia produktu znajomym

Faktyczna skuteczność danych środków nie była częścią analizy, ponieważ do przeprowadzenia dokładnego badania potrzebne są testy i badania kliniczne.

Dzięki zebraniu informacji na temat płci, wieku oraz dochodów, wyniki dają bardzo szczegółowy wgląd w rozpoznawalność i postrzeganie marki w ujęciu ogólnym oraz w bardziej szczegółowych grupach konsumenckich.

Zwycięskie marki

Według naszych ankieterek, najlepsze środki na kobiece infekcje intymne to Iladian – Aflofarm, Lakcid Intima – Polpharma i ProVag – IBSS BIOMED SA. Seniorki doceniły także i wskazały jako jednen z ulubionych Trivagin (Verco), o znakomitym stosunku skuteczności do ceny.

W okresie menopauzy najchętniej sięgano po Climea Forte i Femitoninę – oba firmy Aflofarm oraz DUO-FeM System Dzień i Noc od Natur Produkt Zdrovit. Na infenkcje dróg moczowych ankieterzy polecają następujące tabletki: Neofuragina (Teva), UroFuraginum Max (Adamed Pharma S.A.), Furaginum US Pharmacia (USP Zdrowie). Ulubione środki wpływające pozytywnie na potencję u panów to: Mensil (Hasco-Lek), Braveran (Aflofarm) i Maxigra Go (Polpharma), przy czym ten ostatni został wybrany w grupie mężczyzn jako najlepszy.

Kolej na środki pomagające w zwalczaniu objawów kaca, takich jak zwiększone pragnienie, silny ból głowy, kołatanie serca, drżenie mięśni i ogólne złe samopoczucie. Pierwsza trójka według naszych ankieterów to: 2KC (Colfarm), LITORSAL Alko-Detox (Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o.), Oryal After Party (USP Zdrowie). Dodatkowo mężczyźni i seniorzy docenili Riposton firmy Aflofarm. Natomiast przy trudnościach z rzuceniem palenia najchętniej siegano po: Desmoxan (Aflofarm), NiQuitin (Omega Pharma) oraz Tabex (Sopharma). Wybrane leki na żylaki i poprawiające krążenie to na miejscu pierwszym i trzecim Diohespan max i Rostil firmy Aflofarm, a na drugim Diosminex Max produkowany przez BAUSCH & LOMB.

Wyniki w poszczególnych kategoriach testu

W formie poniżych tabelek przedstawiamy w skrócie wyniki dla poszczególnych grup środków, podzielonych według zastosowania, miejsca 1-3.

Środki na kobiece infekcje intymne

  Firma Wynik Info
1 Iladian 83,6 % Ulubiona marka polskich kobiet
2 Lakcid Intima 83,4 % Top 3
3 ProVag 79,4 % Top 3

Środki wspierające w okresie menopauzy

  Firma Wynik Info
1 Climea Forte 78,1 % Ulubiona marka
2 Femitonina 77,1 % Top 3
3 DUO-FeM System Dzień i Noc 77 % Top 3

Środki na infekcje dróg moczowych

  Firma Wynik Info
1 Neofuragina 83,8 % Ulubiona marka
2 UroFuraginum Max 82,3 % Top 3
3 Furaginum Us Pharmacia 8,15 % Top 3

Środki na potencję

  Firma Wynik Info
1 Mensil 74 % Ulubiona marka
2 Braveran 73,7 % Top 3
3 Maxigra Go 73,5 % Ulubiona wśród mężczyzn

Środki zwalczające objawy "kaca"

  Firma Wynik Info
1 2KC 76,8 % Ulubiona marka
2 LITORSAL Alko-Detox 74,5 % Top 3
3 Oryal After Party 73,3 % Top 3

Środki pomagające w rzuceniu palenia

  Firma Wynik Info
1 Desmoxan 73,1 % Ulubiona marka
2 NiQuitin 69,7 % Top 3
3 Tabex 69,6 % Top 3

Leki na żylaki i wspomagające krążenie

  Firma Wynik Info
1 Diohespan max 78,6 % Ulubiona marka
2 Diosminex Max 78,1 % Top 3
3 Rostil 77 % Top 3