Najlepsze marki telewizorów 2020

Najlepsze marki telewizorów 2020

Polski Instytut Badań Jakości po raz kolejny postanowił zapytać użytkowników o opinię na temat posiadanych przez nich telewizorów. Uważamy, że klient jest najlepszym ekspertem, aby ocenić produkt, którego używa. Co zatem mówią użytkownicy? Zebraliśmy ponad 6 500 opinii. Dzięki temu osobom, które stoją przed zakupem nowego telewizora, możemy przedstawić najlepsze marki tych urządzeń.

Do badania wybraliśmy najbardziej znane marki telewizorów, będących w sprzedaży w Polsce:

  • LG
  • Manta
  • Panasonic
  • Philips
  • Samsung
  • Sharp
  • Sony
  • Toshiba

Posiadaczom telewizorów zadano 8 pytań – twierdzeń, do który mieli się ustosunkować za pomocą 10 stopniowej skali, na której 1 – oznaczało, że w ogóle nie zgadzają się z przedstawioną opinią do 10, gdy zgadzają się z nią w zupełności.  Pytaliśmy m.in. o łatwość obsługi, bezawaryjność, jakość dźwięku i obrazu, stosunek ceny do jakości, design, łatwość synchronizacji telewizora z innymi urządzeniami.

Zwycięskie marki

Najlepszą marką tego roku okazał się Samsung. Telewiory tej marki zostały najlepiej ocenione praktycznie pod każdym względem. Posiadają one najbardziej nowoczesny design, obraz jest czysty, a dźwięk najwyższej jakości. Synchronizacja z innymi urządzeniami oraz obsługa telewizorów została tu także najwyżej oceniona. W największym stopniu zadeklarowano także polecenie tej marki znajomym.

Telewizory marki Sony oraz LG zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce w kwalifikacji ogólnej, zdobywając wysoką punktację w poszczególnych kategoriach.

Urządzenia trzech powyższych marek są rzeczywiśce najczęściej kupowane przez polskich konsumentów, co potwierdziło się także wśród naszych ankieterów.

Wyniki w poszczególnych kategoriach testu

Na podstawie opinii dotyczących poszczególnych zagadnień badania powstał poniższy ranking.
Telewizory Samsung okazały się najlepsze we wszystkich kategoriach badania, natomiast LG i Sony zajęły w nich naprzemiennie drugie i trzecie miejsce.

Łatwość obsługi

  Firma Wynik Info
1 Samsung 86,9 % dobry
2 LG 82,7 % dobry
3 Sony 82,2 % dobry

Synchronizacja z innymi urządzeniami

  Firma Wynik Info
1 Samsung 86,8 % dobry
2 Sony 82,8 % dobry
3 LG 81,6 % dobry

Czysty i wyraźny obraz

  Firma Wynik Info
1 Samsung 87,4 % dobry
2 Sony 83,8 % dobry
3 LG 82,6 % dobry

Korzystny stosunek jakości do ceny

  Firma Wynik Info
1 Samsung 84,8 % dobry
2 LG 81,2 % dobry
3 Sony 80,8 % dobry