Suplementy diety z magnezem 2019

Suplementy diety z magnezem 2019
Happy cheerful pharmacist chemist woman standing in pharmacy drugstore

Zgodnie z badaniami oraz opiniami ekspertów mniej więcej połowa do nawet ¾ dorosłych Polaków zażywa różne suplementy diety. Częściej sięgają po nie kobiety. Zgodnie z raportem Aliant Consulting Group pt.: „Rynek Suplementów Diety. Bezpieczeństwo, trendy, regulacje” sprzedaż suplementów w roku 2017 sięgnęła 4 miliardów złotych, a rynek ten rośnie o 8% rocznie. Zdaniem Witolda Laskowskiego z Instytutu Ochrony Zdrowia „72 proc. Polaków zażywa suplementy diety. Najwięcej kupują ich osoby po 50. i 70. roku życia”
„Najchętniej kupujemy suplementy zawierające magnez. Stanowią one 26 proc. całego rynku. Poza tym wzięciem cieszą się: immunostymulatory (22 proc. rynku), probiotyki (20 proc.), produkty wzmacniające organizm (16 proc.) oraz witaminy i minerały dla dorosłych (16 proc.).”
Według przywołanego wyżej w raportu „pacjenci narażeni są na chaos informacyjny. Brakuje wiarygodnego źródła informacji na ich temat, jak również kompletnej bazy danych, co dodatkowo potęguje wobec nich podejrzliwość”.

 

Warto zatem posłuchać głosów ekspertów.

 

Stąd też narodził się pomysł spytania o opinię konsumentów suplementów diety – tak popularnych i licznych na polskim rynku preparatów zawierających magnez. Czasami jest tak, że o poradę chcielibyśmy poprosić naszych znajomych czy też rodzinę – ale co w sytuacji, gdy akurat nikt z naszych najbliższych nie doświadczenia w zażywaniu magnezu? Dlatego też Polski Instytut Badań Jakości, przy współpracy z Onetem, przeprowadził konsumencki test preparatów z magnezem. Do badania wybrano najpopularniejsze na rynku, a mianowicie:
• Asparganian
• Bodymax
• Chela-Mag
• Chellaflex
• Doppelhertz Aktiv Magnez
• Maglek
• Magne B6
• Magnez+B6 (Nordfarm)
• Magnez+B6 Optimal
• Magnez+Vit.B6
• NeoMag
Konsumenci oceniali preparaty uwzględniając 15 zmiennych, w tym m.in.: działanie uspokajające, zmniejszenie uczucia zmęczenia, poprawa koncentracji, skuteczne działania na bóle mięśni, zapobieganie skurczom mięśni, szybkość efektu po regularnym zażywaniu, wpływ na żołądek, brak reakcji alergicznych oraz innych negatywnych efektów ubocznych, cena i na końcu skłonność do ponownego zakupu preparatu i chęć zarekomendowania go znajomym.

Polacy wybrali najlepszy preparat z magnezem…

Zdaniem badanych konsumentów najlepszym suplementem z magnezem jest ChellaFlex. Preparat ten zajął również pierwsze miejsce jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Konsumenci uznali, że spośród pozostałych jest najlepszy na bóle mięśni (1 miejsce) oraz zapewnia szybkie efekty działania po regularnym zażywaniu (1 miejsce). Wypadł on również dobrze w pozostałych kategoriach testu: działanie uspokajające (2 miejsce), dobry wpływ na koncentrację (2 miejsce), pozytywne oddziaływanie na redukcję zmęczenia (2 miejsce), brak efektów bocznych (2 miejsce).

Drugie miejsce w teście zajął Doppelhertz Aktiv. Preparat ten zajął również 2 miejsce pod względem stosunki jakości do ceny – to jest odniesienia ceny do łącznej oceny jakości. Konsumenci przyznali najwyższe noty (1 miejsce) ww. suplementowi w kategoriach: działanie uspokajające, wspomagające koncentrację oraz redukujące uczucie zmęczenia. Wysoko został oceniony również ze względu na dobre oddziaływanie w przypadku bólu mięśni (2 miejsce).

Trzecie miejsce w teście konsumenci przyznali suplementowi Magne B6. Został on najwyżej ze wszystkich oceniony ze względu na brak efektów ubocznych oraz zdobył wysokie noty w kilku innych kryteriach testu: szybkie efekty działania po regularnym zażywaniu (2 miejsce), pozytywne oddziaływanie na redukcję zmęczenia (3 miejsce), dobry wpływ na koncentrację (3 miejsce), skuteczny przeciw bólom mięśni (3 miejsce).

Tuż za podium uplasował się Maglek. Konsumenci zwrócili uwagę na dobry stosunek jakości do ceny tego preparatu (3 miejsce) oraz brak efektów ubocznych (także 3 miejsce spośród wszystkich analizowanych).

Na wyróżnienie zasługuje jeszcze Magnez + vit.B6, który to preparat zajął 5-te miejsce w teście. Został on doceniony przez konsumentów za dobre działanie uspokajające (3 miejsce).
Na zakończenie należy zauważyć, że prezentowane badanie opiera się na zebranych doświadczeniach, odczuciach i opiniach konsumentów poszczególnych preparatów. Ich oceny są o tyle wiarygodne, że w wielu wypadkach kupują oni kilka różnych preparatów z magnezem i dzięki temu mają możliwość ich obiektywnego porównania.

Podkreślić jednak należy, że w indywidualnych przypadkach analizowane suplementy diety mogą wykazywać odmienne od opisanego oddziaływanie na poszczególne osoby.
……………
Ankieterzy zgłaszają się dobrowolnie i zapisują w anonimowej bazie respondentów na platformie Globis Survey.

Wyniki w poszczególnych kategoriach testu

Wyniki w poszczególnych kategoriach testu pokazujemy dla trzech najlepszych, wyróżnionych znakiem jakości, preparatów.

Stosunek jakości do ceny

Szybki efekt działania

Bez efektów ubocznych

  Firma Wynik Info
1 Magne B6 (Sanofi) 100,0%
2 Chellaflex Magnez B6 (Oleofarm) 97,4%
3 Maglek B6 (Lekam) 95,2%