Warszawskie centra handlowe w opinii klientów

Warszawskie centra handlowe w opinii klientów

Zakupy to dla jedych konieczność, dla innych rozrywka i miła forma spędzania czasu. Tak czy inaczej dobrze jest dokonywać ich w miejscach, które odpowiadają naszym oczekiwaniom, są łatwo dostępne, czyste, przyjazne czy po prostu ładne. Praktyczny jest fakt, iż w jednym miejscu znajdujemy sklepy z ubraniami, bielizną, butami, artykułami do domu, sportowymi, dziecięcymi, spożywczymi, z kosmetykami i inne. Centra handlowe prześcigają się w próbach zdobywania serc klientów, organizują promocje, wydarzenia, oferują coraz ciekawsze place zabaw dla dzieci, tworzą przyjemną atmosferę poprzez dekoracje czy muzykę.

Poski Instytut Badań Jakości przebadał, co klienci myślą na temat warszawskich centrów handlowych. Wyselekcjonowaliśmy najcześciej odwiedzane przez naszych ankieterów i poddaliśmy je dokładnej analizie. W badaniu udział wzięło 1200 osoób i ostatecznie uwzględniono następujące miejsca:

 • Arkadia
 • Atrium Promenada
 • Atrium Reduta
 • Atrium Targówek
 • Blue City
 • CH Janki
 • Galeria Północna
 • Galeria Mokotów
 • Galeria Wileńska
 • Wola Park
 • Złote Tarasy.

Badanie objęło 24 pytania mające na celu wydobycie dokładniejszych informacji na poszczególne tematy związane z zadowoleniem klienta. Podzieliliśmy je również na kategorie. Zapytaliśmy o warunki dojazdu i możliwości parkowania, wybór sklepów z poszczególnych branż, czystość, łatwość orientacji, dostępność Wi-Fi, promocje i eventy czy stronę internetową danego centrum.

Ulubione centra handlowe

Najwyższym wynikiem ogółem wyrożniły się galerie: Arkadia, Atrium_Reduta, Wola Park, Atrium_Targówek i Złote Tarasy. Ciekawym jest, iż opinie kobiet i mężczyzn dość silnie się od siebie różnią. Mogłoby to wskazywać na odmienną percepcję lub oczekiwania wsród osób należących do konkretnej płci.

Powyżej wymienione centra handlowe zostały docenione za nowoczesny design, łatwy dojazd, ofertę sklepów z różnym asortymentem, przejrzystą stronę internetową, sprawnie działające Wi-Fi czy przyjemną atmosferę.

Wyniki w poszczególnych kategoriach testu

Poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych kategorii badania. Pokazano 3 najlepsze centra dla każdej kategorii.

Dojazd

  Firma Wynik Info
1 Atrium Reduta 87,1 % 1. miejsce
2 Wola Park 85,6 % Top 3
3 Arkadia 84,4 % Top 3

Sklepy

  Firma Wynik Info
1 Arkadia 84,7 % 1. miejsce
2 Atrium Reduta 84,3 % Top 3
3 Wola Park 84,2 % Top 3

Czystość

  Firma Wynik Info
1 Atrium Reduta 85,2 % 1. miejsce
2 Atrium Targówek 84,9 % Top 3
3 Arkadia 84,9 % Top 3

Atmosfera

  Firma Wynik Info
1 Arkadia 85,3 % 1. miejsce
2 Wola Park 85,1 % Top 3
3 Atrium Reduta 84,3 % Top 3

Innowacyjność

  Firma Wynik Info
1 Atrium Reduta 84,8 % 1. miejsce
2 Wola Park 84,4 % Top 3
3 Arkadia 84,0 % Top 3