Dystrybucja najpopularniejszych metod płatności

Dystrybucja najpopularniejszych metod płatności

Różne metody umożliwiają dokonywania płatności bez korzystania z gotówki, niezależnie od tego, gdzie na świecie się znajdujemy. Są to sposoby, które gwarantują nam szybkie i bezpieczne dokonywanie transakcji płatniczych. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić sklep lub inny punkt sprzedaży bez akceptacji różnych metod płatności. W szczególności metody płatności zbliżeniowych stają się obecnie coraz bardziej popularne. Rozróżniamy nastepujące sposoby płatności:

karta płatnicza, karta kredytowa, wirtualna karta kredytowa oraz aplikajce PayPal, Blik, Google Pay, Apple Pay i inne. Wszystkie sposoby identyfikują wydawcę oraz posiadacza, którego upoważniają do dokonywania zapłaty online. jak i na miejscu w sklepach, restauracjach, hotelach, muzeach itd.

Aby dowiedzieć się, jak Polacy przyjęli najnowsze metody płatności, czyli jak wygląda dystrybucja metod płatności w Polsce zapytano respondentów, z których z wyżej wymienionych sposobów płatności korzystają. Respondenci mieli możliwość wyboru kilku odpowiedzi. Następujący wykres przedstawia dystrybucję metod płatności dla kobiet w Polsce.

Wyniki

Wyniki badania dystrybucji metod płatności pokazują, że większość badanych kobiet korzysta z karty płatniczej. Tuż za kartą płatniczą znajdują się systemy płatnicze PayPal i Blik. Z kart kredytowych korzysta co najmniej 35% badanych kobiet. Rzadziej używane środki płatnicze przez kobiety to wirtualna karta płatnicza, a także systemy Apple Pay i Google Pay.

Źródło: PIBJA & Globis Consulting 2021

Badania jakości produktów finansowych to nasza specjalność, z ich pomocą dążymy do tego, aby ułatwić kosumentom podjęcie decyzji i wybór najlepszej oferty.

Powyższe wyniki są fragmentem obszernego badania, które można kupić tutaj .