Rozwój branży hotelowej w Polsce po roku 2000

Rozwój branży hotelowej w Polsce po roku 2000

W ciągu ostatnich dwudziestu lat wiele zmieniło się w polskiej branży hotelowej. Oferta z każdym rokiem się rozszerza, powstają nowe hotele, ośrodki spa, hostele. Coraz częściej decydujemy się ostatnio na wynajem prywatnego apartametu czy nawet całego domu.

Polacy cenią swój wolny czas i chcą spędzić go w pięknych miejscach i komfortowych warunkach. Jesteśmy skłonni zainwestować więcej pieniędzy w udany urlop, jeśli oferta jest tego naprawdę warta.

Podczas gdy w roku 2000 istniały w Polsce 924 hotele, w roku 2018 było ich już ponad 2500. Spadła w tym czasie liczba domów wycieczkowych, schoronisk oraz ośrodków wczasowych, niegdyś bardzo popularnych. Ilość moteli, pensjonatów oraz kempingów pozostała niemal bez zmian. Prezentujemy Państwu wykaz liczby hoteli w kraju w połowie roku 2018 według ich kategorii, czyli powszechnie używanych gwiazdek.

Główny Urząd Statystyczny, 2018

Polscy konsumenci rezerwują pobyt w hotelu telefonicznie lub online, bezpośrednio na stronie danego hotelu, na portalach hotelowych, wyszukiwarkach ofert wakacyjnych oraz w biurach podróży.