Jogurty smakowe 2019

Jogurty smakowe 2019

Półki sklepowe uginają się pod różnymi rodzajami jogurtów smakowych, zarówno owocowych jak i tych z innymi dodatkami np. w postaci mieszanek zbożowych. Jogurty stanowią doskonała przekąskę w ciągu dnia. Producenci prześcigają się w sposobach zachęcenia konsumenta do zakupu właśnie ich produktu. Co zachęca konsumenta do konkretnego zakupu? Poza walorami smakowymi, konsument zwraca uwagę na opakowanie, ale także ogólny wizerunek marki. Jakie więc jogurty smakowe wybierają polscy konsumenci?


W badaniu jogurtów smakowych pod lupę wzięto takie marki jak:
Auchan;
Bakoma;
Carrefour;
Danone;
FruVita;
Jovi;
Mlekovita;
Mlekpol;
Muller;
Piątnica;
Pilos;
Zott.

Respondenci ocenili marki jogurtów, które próbowali w przeciągu ostatnich trzech miesięcy na podstawie 10 kryteriów odnoszących się do smaku, jakości, cen oraz ogólnego wizerunku marki:
Jogurty tej marki nie są zbyt słodkie;
Jogurty tej marki nie są zbyt kwaśne;
Jogurty tej marki mają odpowiednią konsystencję;
Jogurty tej marki mają przyjemny zapach;
Jogurty tej marki powstają z wysokiej jakości produktów;
Jogurty tej marki nie zawierają chemicznych ulepszaczy;
Jogurty tej marki są smaczne;
Ta marka oferuje szeroki wybór smaków jogurtów;
Jogurty tej marki mają przystępną cenę;
Jogurty tej marki mogę polecić znajomym.

Respondenci ustosunkowywali się na podstawie twierdzenia za pomocą 10-cio stopniowej skali Likerta, na którym 1 – oznaczało, że „w ogole się nie zgadzam”, a 10 – „zgadzam się w zupełności”. Każdemu pytaniu przypisana była waga, ich suma składała się na 100%. Wynik uzyskany przez każdą z badanych marek do średniej ważonej – suma punktów zdobytych w każdym pytaniu przemnożona przez jego ocenę, wyrażoną w procentach.

Najlepsi
Spośród 12 marek jogurtów smakowych wyłoniono 3 najlepsze marki według polskich producentów. Pierwsza z nich, ciesząca się wysokim zaufaniem konsumentów to marka otte powstaje z wysokiej jakości produktów. Wśród pierwszej trójki znalazła się również marka Piątnica doceniana za jakość oraz lidlowska marka jogurtów smakowych Pilos wyróżniająca się m.in. przystępną ceną.


Najlepiej za jak najmniej
To żadna nowość, ke konsumenci pragną kupować produkty wysokiej jakości za jak niskie ceny. Biorąc pod uwagę te kryteria w najlepszych trójce w tej kategorii są jogurty marki Pilos, Mlekpol oraz Piątnica.

Wyniki w poszczególnych kategoriach testu

Wyniki w kategorii przedstawione są dla 3 najlepszych marek.

Stosunek jakości do ceny

  Firma Wynik Info
1 Pilos 100,0% Wyróżnienie
2 Mlekpol 95,3% Wyróżnienie
3 Piątnica 94,7% Wyróżnienie