Najlepsze sklepy obuwnicze w Polsce

Najlepsze sklepy obuwnicze w Polsce

Choć coraz więcej istnieje sklepów internetowych, w których wygodnie, nie wychodząc z domu możemy przejrzeć dużą ilość produktów, zastosować różnego rodzaju filtry, w krótkim czasie poznać wybór i dostępność obuwia w konkretnym rozmiarze, kolorze czy fasonie, sklepy stacjonarne mają swój niezaprzeczalny urok. Przede wszystkim założenie butów na stopy na miejscu może oszczędzić nam wiele czasu i niepotrzebnych kłopotów związanych z wymianą czy zwrotem drogą wysyłkową. W sklepie możemy sprawdzić, czy buty dobrze leżą, pasują nam kolorystycznie, czy wygodnie można się w nich poruszać. Do tego możemy zasięgnąć rady wykwalifikowanego personelu, nie tylko w temacie wyglądu, ale i użytkowania i konserwacji produktów. Nic nie zastąpi również uśmiechu miłej ekspedientki czy ekspedienta. Jeśli jednak wolicie mniej kontaktowe zakupy, mamy dla Was ciekawe rozwiązania, wprowadzane aktualnie w życie. O tym więcej w dalszej części tego tekstu.

Do badania wybraliśmy następujące sklepy widocznie obecne w naszym kraju:

 • Bata
 • CCC
 • Deichmann
 • Distance PL
 • Ecco
 • eobuwie.pl
 • Kazar
 • Ryłko
 • Sizeer
 • Venezia
 • Wojas

Polski Instytut Badań Jakości postanowił zapytać ankieterów o opinię na temat stacjonarnych sklepów obuwniczych. Uważamy, że klient jest najlepszym ekspertem, aby ocenić produkty i usługi, z których korzysta. Zapytalismy ponad tysiąc osób i zebraliśmy kilka tysięcy opinii. Dzięki temu tym z Was, którzy jeszcze zastanawiają się, gdzie pojść na kolejne zakupy, możemy przedstawić ulubione miejsca według zapytanych przez nas konsumentów.

Ankieterom zadano 8 pytań – twierdzeń, do których mieli się ustosunkować za pomocą 10 stopniowej skali, na której 1 – oznaczało, że w ogóle nie zgadzają się z przedstawioną opinią, a 10, gdy zgadzają się z nią w zupełności.  Pytaliśmy m.in. o wygląd sklepów, asortyment, personel.

Zwycięskie sklepy

Na podstawie opinii dotyczących poszczególnych zagadnień badania powstał publikowany przez nas ranking.

Ulubionym sklepem okazał się eobuwie.pl, który wbrew temu, na co nazwa wskazuje, nie jest wyłącznie sklepem internetowym. W całej Polsce posiada on 26 sklepów stacjonarnych. Są one ciekawym konceptem połącznia zakupów online i offline. Można przymierzyć w nich i zakupić obuwie wybrane uprzednio na stronie sklepu, korzystając przy tym z porady pracowników. Drugą opcją jest skorzystanie z tabletów dostępnych w sklepie, wybranie produktów, które w kilka minut zostają podane do przymierzenia. W sklepach tych można również skorzystać z usługi esize.me, czyli skanera stóp, w kórego użyciu pomoże nam specjalnie przeszkolona obsługa. Najwidoczniej ankieterzy mieli już okazję zapoznania się z tymi innowacjami, gdyż nie bez powodu wybrali właśnie sklepy eobuwie.pl jako najlepsze w kraju.

Na drugim miejscu mamy sklepy CCC, już od dwudziestu lat obecne w naszych miastach. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Polkowicach, co napawa dumą wielu Polaków. W roku 2004 rozpoczęto ekspansję na inne kraje. Aktualnie w jednej z 200 placówek CCC również można skorzystać z usługi esize.me, co znacznie ułatwia zakupy nie tylko na miejscu, ale i online. Marka CCC jest jedną z pięciu składowych Grupy CCC, do której należy także eobuwie.pl. Marka CCC obecna jest już w 29 krajach.

Na trzecim miejscu uplasowały się sklepy Deichmann, rodem od naszego zachodniego sąsiada. Firma istnieje już od ponad 100 lat, obecna jest w 31 krajach, a w Polsce posiada już ponad 240 placówek, sprzedających obuwie znanych producentów.

Wśród wyróżnionych znalazły się także sklepy Wojas oraz Sizeer, które uzyskały wysoką punktację, zostawiając w tyle pozostałe sklepy. Wojas to producent eleganckiego obuwia skórzanego działający od 30 lat, posiadający ekskluzywne sklepy w Polsce i krajach Europy Wschodniej. Jego ofertę uzupełnia galanteria skórzana: torebki, teczki czy paski. Sizeer natomiast specjalizuje się w modzie streetwearowej i posiada ponad 180 placówek w Polsce. W kategorii jakość obuwia znakomite okazały się dodatkowo produkty polskiej marki Ryłko, powstałej w latach 60-tych ubiegłego wieku i prowadzącej obecnie własne sklepy.

Wyniki w poszczególnych kategoriach testu

Poniżej zamieszczamy wyniki poszczególnych kategorii badania. Przedstawiamy trzy najlepsze sklepy w każdej kategorii.
W kategorii "Obsługa klienta" uwzględniliśmy kwestie, czy personel jest uprzejmy i chętny do pomocy, czy w sklepach udziela się fachowej porady i czy warunki zwrotu i reklamacji są odpowiednio wyjaśniane.

Jakość obuwia

  Firma Wynik Info
1 eobuwie.pl 80,2 % 1. miejsce
2 Wojas 78,9 % Top 3
3 Ryłko 78,7 % Top 3

Obsługa klienta

  Firma Wynik Info
1 eobuwie.pl 79,6 % 1. miejsce
2 ccc 78,4 % Top 3
3 Deichmann 78,4 % Top 3

Stosunek jakości do ceny

  Firma Wynik Info
1 eobuwie.pl 79,3 % 1. miejsce
2 Deichmann 78,0 % Top 3
3 ccc 76,9 % Top 3